ZAANGAŻOWANIE W OCHRONĘ ŚRODOWISKA

O Nas

Aktualna liczba posadzonych drzew

39596

Flexiteek 2G oferuje połyskliwy wygląd prawdziwego drewna tekowego bez dylematów środowiskowych towarzyszącym twardym drewnom tropikalnym.

Jak każdy produkt, Flexiteek 2G ma swój ślad ekologiczny. Podjęliśmy kroki, aby zminimalizować jego wpływ – recyklingujemy nasze odpady produkcyjne, by wytwarzać inne produkty, stosujemy też plastyfikator wolny od ftalanów, zgodny z rozporządzeniem REACH.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać World Land Trust (WLT), międzynarodową organizację charytatywną zajmującą się ochroną najbardziej biologicznie ważnych i zagrożonych siedlisk na świecie, akr po akrze.

Za każde 10 m² Flexiteek 2G, które sprzedajemy, przekazujemy 5 funtów na ponowne zalesianie ważnych siedlisk poprzez program WLT Plant A Tree. Obecnie wspiera on partnerów WLT na Borneo, w Brazylii, Kenii i Ekwadorze.

Od stycznia 2020 roku przyczyniliśmy się do posadzenia tysięcy drzew, a liczba ta rośnie z każdym dniem. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.worldlandtrust.org/.

Wybierając Flexiteek 2G zamiast drewna tekowego, decydujesz się na zrównoważoną alternatywę, która nie zagraża cennym lasom deszczowym, bioróżnorodności i społecznościom od nich zależnym.

World Land Trust

Zapytaj

Zapytanie ofertowe

Zamów próbkę

Znajdź dystrybutora

Kontakt

Menu