FAQ – Łodzie motorowe

Flexiteek 2G dla łodzi motorowych

Filtruj według
Z czego wykonany jest Flexiteek 2G?
Flexiteek 2G jest syntetyczny i wykonany przy użyciu zgodnego z REACH plastyfikatora wolnego od ftalanów i w pełni nadaje się do recyklingu.
Skąd wziął się Flexiteek 2G?
Flexiteek jest firmą założoną przez znaną norweską rodzinę żeglarzy, która rozwinęła pomysł wynalazcy i przekształciła go w firmę, którą jesteśmy dzisiaj.
Od jak dawna Flexiteek 2G jest dostępny na rynku?
Nasza pierwsza generacja została wprowadzona na rynek w 2000 roku, Flexiteek 2G został wprowadzony na rynek w 2014 roku.
Jak długo będzie spełniał swoją funkcję (trwałość)?
Flexiteek jest używany już od ponad 20 lat, a pierwsze pokłady są nadal w dobrym stanie. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jak intensywnie będą wykorzystywane pokłady.
Czy będzie blaknąć lub zmieniać wygląd?
Flexiteek 2G nie blaknie i nie zmienia się, może jednak ściemnieć o kilka tonów po dłuższym wystawieniu na działanie czynników atmosferycznych. Można go odnowić poprzez szlifowanie powierzchni, tak jak w przypadku drewna.
Czy się nagrzewa?
Flexiteek 2G nagrzewa się w gorącym klimacie, ale został opracowany w celu zmniejszenia wymiany cieplnej i schładza się o 30% szybciej niż tradycyjne kompozytowe pokrycia pokładów.
Jakie są jego właściwości antypoślizgowe?
Flexiteek 2G ma podobne właściwości antypoślizgowe, podobnie jak drewno tekowe, a na mokro zachowuje się nawet lepiej niż ono.
Ile waży Flexiteek 2G?
Flexiteek 2G waży 4,5 kg na metr kwadratowy.
Jakie zalety ma Flexiteek 2G w porównaniu do prawdziwego drewna tekowego?
Flexiteek 2G oferuje prawdziwy „wygląd” drewna tekowego z dodatkowymi korzyściami w postaci mniejszej wagi i minimalnej wymaganej konserwacji.
Jak Flexiteek 2G wypada na tle konkurencji?
Flexiteek 2G jest jedynym syntetycznym pokryciem pokładu drugiej generacji na rynku i oferuje lżejszą i chłodniejszą alternatywę w stosunku do innych rozwiązań dostępnych na rynku, z szeroką gamą realistycznych „drewnianych” wykończeń i kolorów.
Jak został on zaprojektowany?
Flexiteek 2G może być zaprojektowany jako replika pokładu tekowego lub wyprodukowany na zamówienie, aby nadać mu nowoczesny, współczesny lub tradycyjny wygląd; nie ma ograniczeń co do możliwych efektów.
Jak montuje się Flexiteek 2G?
Flexiteek 2G jest „spawany” przy użyciu technik spawania winylu, aby zapewnić czyste i szczelne połączenia.
Co to jest deska krawędziowa?
Deska krawędziowa jest obramowaniem wokół desek i jest zwykle nieco szersza niż deski użyte do jej zdefiniowania.
Czy można ją przykleić do każdej powierzchni?
Kleje Flexiteek 2G mogą być z powodzeniem stosowane na większości powierzchni, jeżeli podłoże jest pomalowane. Często do tworzenia odpowiedniego podłoża do stosowania naszych klejów może być stosowany dwuskładnikowy klej epoksydowy.
Jakiego kleju używa się do przyklejenia?
Przetestowaliśmy wiele klejów i w zależności od sposobu montażu zalecamy stosowanie klejów polimerowych 2G MS lub PU2K.
Co jeśli potrzebuję grubszego produktu?
Na życzenie klienta Flexiteek 2G może być dostarczony na warstwie sklejki morskiej, GFK, laminatu lub pianki o różnej grubości, aby umożliwić dokładne dopasowanie do wnęki lub krawędzi.
Czy zgniecie się lub ugnie pod naciskiem?
Flexiteek 2G ulega ściśnięciu, jeżeli jest mocowany śrubami przelotowymi. Zalecamy, aby wszystko, co jest przykręcone, było umieszczone na solidnym podłożu, takim jak tufnol, UPVC, aluminium itp.
Czy Flexiteek 2G może być stosowany w pionie?
Flexiteek 2G jest zgodny z powierzchnią, więc może być stosowany na większości kątów i konturów, zarówno w pionie jak i w poziomie.
Jaki rodzaj konserwacji jest wymagany?
Flexiteek 2G wymaga minimalnej konserwacji, czyszczenia od czasu do czasu, a jeśli słoje zaczną wyglądać na zużyte, szybkie szlifowanie papierem ściernym przywróci świeży wygląd i właściwości antypoślizgowe.
Jak czyścić?
We recommend using our cleaning products which have been fully tested for use with Flexiteek 2G. A pressure washer works well for daily or deep cleaning, and a mild detergent can help with stubborn stains. The maintenance manual can be downloaded here.
Czy można go ponownie przeszlifować?
Flexiteek 2G może być ponownie szlifowany ręcznie przy użyciu papieru ściernego o ziarnistości 40–80 i zgodnie z kierunkiem słoi. Im bardziej szorstki papier ścierny, tym głębsze będzie usłojenie.
Jak łatwo jest go naprawić?
Flexiteek 2G jest bardzo łatwy do naprawy przy użyciu technik spawania winylu; w skrajnych przypadkach deski można wyciąć i wymienić.
Ile to kosztuje?
Flexiteek 2G jest wyceniany na podstawie liczby metrów kwadratowych i oczekiwanych detali. Na życzenie możemy dostarczyć oferty od dystrybutorów krajowych.
W jakich ilościach można kupić Flexiteek 2G?
Flexiteek 2G jest dostarczany jako pokrycia pokładów na zamówienie lub jako płyty dostosowane do prawie każdego rozmiaru, aby dopasować się do Twoich potrzeb.
Czy można go używać do innych zastosowań niż łodzie?
Tak, Flexiteek 2G był używany w innych niż morskie zastosowaniach, takich jak domowe i komercyjne podłogi, siłownie, spa, naczepy mieszkalne, przyczepy i pojazdy.

ROZPOCZNIJ SWOJĄ PRZYGODĘ

Wybierz jedną lub więcej z poniższych opcji.

{(39624 + 22)}

Trees planted to date

Menu